روزنامه ایران: اوایل دی امسال مردی با مراجعه به کلانتری ۱۱۰ شهدا گفت: من عتیقه فروش هستم چندی قبل مغازه‌ام را فروختم و اجناسش را به خانه بردم. شب یلدا به میهمانی رفته بودیم وقتی برگشتیم در خانه باز بود و تمام عتیقه هایم به ارزش ۵ میلیارد تومان سرقت شده بود.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت در تشریح این خبر گفت: پس از اظهارات شاکی، کارآگاهان برای به دست آوردن سرنخ‌هایی به محل وقوع سرقت مراجعه کردند و در بررسی‌های انجام شده دریافتند که سرقت از خانه با یک دستگاه وانت بدون پلاک انجام شده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که یکی از اموال قدیمی مالباخته سماوری با روکش طلا و گران قیمت بود که با قیمت خیلی پایین در سایت‌های خرید و فروش آگهی شده است، بنابراین با هماهنگی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۱۵ کارآگاهان به آدرس فروشنده که یک سمساری بود رفته و ضمن دستگیری وی بخشی از اموال شاکی را نیز در همان محل کشف کردند.

با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی اظهار کرد، از سرقتی بودن اموال خبر نداشته و آن‌ها را از فروشنده‌ای در خیابان نظام آباد خریده است. به‌دنبال آن اکیپی از کارآگاهان با هماهنگی قضایی به نشانی اعلامی رفته و با ورود به محل موفق شدند بخش دیگری از اموال شاکی را کشف کنند.

کارآگاهان با پرس و جو از همسایه‌ها مشخصات سارق به‌نام رضا ۴۰ ساله را که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار خانه است شناسایی کردند.

سرانجام با پیگیری‌ها و تلاش شبانه روزی، کارآگاهان موفق شدند متهم را روز ششم بهمن ماه در مخفیگاهش دستگیر کنند.

وی در بازجویی‌ها به سرقت اعتراف کرد و گفت: از ارزش بالای اموال سرقتی اطلاعی نداشتم و بخشی از اموال را به قیمت‌های خیلی پایین‌تر به سمساری فروختم.

سرهنگ نجفی در پایان گفت: متهم برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم مشابه در اختیار اداره ۱۷ پلیس آگاهی قرار دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *