روزنامه خراسان: فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در حاشیه دستگیری تعدادی از اعضای این باند حرفه‌ای گفت: به دنبال افزایش کیف زنی در اتوبوس‌های بی آر تی مناطق طبرسی شمالی و جنوبی و همچنین مراکز تجاری اطراف حرم مطهر امام رضا (ع)، تجزیه و تحلیل‌های کارشناسی آغاز و مشخص شد که در بیشتر از ۹۰ درصد سرقت‌های مذکور، زنان مسافر طعمه دزدان شده اند و این سرقت‌ها در نقاط خاصی از خط ویژه عبور اتوبوس‌ها رخ داده است. سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: بنابراین پیگیری پرونده کیف زنی‌های یاد شده به نیرو‌های کلانتری بانوان سپرده شد. مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: ترسیم چهره‌های فرضی زنان مظنون به سرقت با همکاری مال باختگان، پلیس را به سوی دزدان سابقه داری کشاند که حدود دو سال قبل از زندان آزاد شده بودند. وی اضافه کرد: پس از چند روز فعالیت‌های اطلاعاتی، بالاخره سرنخ‌هایی از پاتوق دو سارق سابقه دار میان سال به دست آمد و بانوان پلیس با هماهنگی قضایی و در یک عملیات ضربتی، آنان را در منطقه خواجه ربیع به دام انداختند.

سرهنگ صارمی ساداتی تاکید کرد: بازجویی از دو متهم ۵۵ و ۵۲ ساله پای راننده یک دستگاه ۲۰۶ را به میان کشید که مشخص شد این مرد راننده اعضای باند را هر روز بعد از ظهر به محل‌های ارتکاب جرم می‌رساند و در ساعات به خصوصی نیز آن‌ها را از محل خارج می‌کرد. «کلید دار امنیت» مشهد تصریح کرد: ادامه تحقیقات درباره این شبکه سرقت بیانگر آن بود که مرد زندانی که در زندان باز است نیز همدست یکی از زنان سارق در برخی از کیف زنی هاست بنابراین، با هماهنگی قضایی، این فرد هم بازداشت شد و مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت. به گفته رئیس پلیس مشهد، سرنخ اصلی این کلاف پیچیده، همزمان با بازجویی‌های تخصصی از اعضای باند به مالخری به نام «ستار» رسید که تحقیقات نشان داد: این مرد ۳۳ ساله تبعه خارجی غیرمجاز است و یک بار نیز سابقه طرد از کشور را دارد، اما دوباره به صورت غیرقانونی به کشور بازگشته و با یک زن ایرانی ازدواج کرده است.

فرمانده انتظامی مشهد ادامه داد: این مالخر که شماره حساب تعدادی از زنان سارق را در دفترچه‌ای نوشته بود، پول گوشی‌های سرقتی را که به صورت کیلویی خریداری می‌کرد به حساب آن‌ها می‌ریخت!

سرهنگ عباس صارمی ساداتی با اشاره به این که تعداد دیگری از اعضای این شبکه شناسایی شده اند، افزود: از فروشگاه موبایل فروشی مالخر معروف به «ستار» تاکنون ۱۲۰ دستگاه گوشی مستعمل کشف شده است و ۴۵ مال باخته نیز شناسایی شده‌اند. این درحالی است که وی شماره‌های سریال گوشی‌ها را نیز مخدوش می‌کرد و در جمعه بازار به فروش می‌رساند.

مقام ارشد انتظامی مشهد با بیان این که همسر معتاد یکی از زنان سارق نیز در فروش گوشی‌های سرقتی نقش دارد، درباره شگرد اعضای این باند گفت: آن‌ها به صورت باند‌های دو نفره سوار اتوبوس می‌شدند و در مکان‌هایی که اتوبوس به دست انداز می‌افتاد یا به خاطر وجود سرعت گیر تکان می‌خورد، یکی از آن‌ها خود را روی طعمه می‌انداخت و به محتویات کیف وی دستبرد می‌زد او سپس گوشی را به همدستش می‌داد که با فاصله از وی ایستاده بود!

سرهنگ صارمی ساداتی گفت: تحقیقات بیشتر در حالی ادامه دارد که ۱۲ گوشی هوشمند سرقتی، ۹ کارت عابربانک، تعدادی پاسپورت و شناسنامه مسافران عرب و مقادیری مواد مخدر صنعتی نیز از اعضای این شبکه کشف شده است.

4.3/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *