رکنا: چندی قبل زن جوانی که سوار بر مترو شده بود وقتی پیاده شد متوجه به سرقت رفتن گوشی تلفن همراه خود از داخل کیفش شد و با مراجعه به پلیس از به سرقت رفتن گوشی تلفن همراهش خبر داد.

به این ترتیب؛ گروهی از ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات پلیسی به دستور بازپرس پرونده وارد عمل شدند و در گام نخست تحقیقات پی بردند زنان زیادی در مترو و اتوبوس‌های بی آر تی هدف جیب بری در بخش زنان قرار گرفته اند.

تجسس‌های پلیسی آغاز شد که عصر یک شنبه ۶ بهمن زنی با حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران ادعا کرد همراه فرزندم از شهرستان به تهران آمدم ودر ایستگاه بی آر تی انقلاب به سمت میدان آزادی بودم که در ازحام جمعیت یک نفر مرا هل داد و بعد از آن پسرم گفت که دو زن به سرعت فرار کردند. هنوز دقایقی نگذشته بود که پیامک برداشت پول از حسابم آمد و تازه متوجه شدم کیفم را سرقت کردند.

زن جوان ادامه داد: ۱۰ میلیون تومان از حسابم برداشت شده و ۵۰۰ هزارتومان پول نقد، یک انگشتر، سفته ۱۸ میلیون تومانی و یک چک پنج میلیون تومانی به سرقت بردند و پسرم نیز بیمارستان و زیر تیغ پزشکان است و نمی‌دانم با چه پولی، فرزندم را از بیمارستان ترخیص کنم.

کارآگاهان با اقدامات پلیسی و بررسی دوربین‌های مداربسته خیلی زود سه دختر جوان را که در این سرقت‌ها نقش داشتند شناسایی و پس از ردیابی‌های پلیسی آن‌ها را در جنوب تهران دستگیر کردند.

گفتگو با دختر جیب بر
مریم ۲۳ ساله که به تازگی وارد دنیای سرقت و جیب بری شده ادعا می‌کند: نیاز به پول داشتم و فقط از افراد پولدار سرقت می‌کردم، چون حق خودم می‌دانستم.

سابقه داری؟

نه.

چرا دزدی؟

به ۲۰ میلیون تومان پول نیاز داشتم.

برای چه کاری؟

برای عمل جراحی خودم و کمک به خانواده ام.

چرا سرکار نرفتی؟

حقوق کم می‌دادند من هم مجبور شدم دزدی کنم.

شیوه و شگرد؟

سارا به سوژه‌ها نزدیک می‌شد و من دست به سرقت می‌زدم. ما فقط کسانی را که خوش لباس بودند و گوشی گران قیمت داشتند هدف قرار می‌دادیم.

قبول داری که از حساب زن جوانی که از شهرستان آمده بودند ۱۰ میلیون تومان برداشت کردی؟

نه، من همه شاکیان پرونده ام را که آمدند تایید کردم، اما از این زن دزدی نکردم.

چه حسی داری؟

کار درستی نکردم، ولی فقط از کسانی که پولدار بودند سرقت کردیم.

یعنی هرکسی که پول ندارد باید از افراد پولدار دزدی کند؟

من چه گناهی کردم که در جنوب تهران بزرگ شدم و پول ندارم، اگر سرمایه داران خودشان به افراد نیازمند کمک کنند همه چیز درست می‌شود ما هم دیگر دزدی نمی‌کنیم، همه شاکیان پرونده نیز که به اداره پلیس آمدند با توجه به وضعیت مالی خوبی که دارند رضایت دادند.

سارا ۲۸ ساله نیز که تازه کار است می‌گوید به دنبال کار رفتم، اما همه به من نظر داشتند و تصمیم گرفتم دزدی کنم.

سابقه داری؟

نه.

چرا سرقت؟

نیاز به پول داشتم و هیچ کاری نبود.

به دنبال کار رفتی؟

بله، هر جا برای کار رفتم به من نظر داشتند و، چون محل کار سالمی پیدا نکردم دست به این کار زدم.

شنیدم سرقت‌ها را حق خودتان می‌دانستید؟

بچه جنوب تهران هستم و نیاز به پول داشتم، وقتی یک نفر آن قدر پول دارد که سرقت ما هیچ تاثیری در زندگی اش نمی‌گذارد پس حق مان بود که دزدی کنیم.

چه نقشی در گروه داشتی؟

من کنار سوژه‌ها می‌ایستادم و سرگرمشان می‌کردم و مریم سرقت می‌کرد.

سومین عضو این باند که دختر جوانی به نام منیژه است در حالی که اشک می‌ریخت گفت: به پول نیاز داشتم و همراه دوستانم به سرقت می‌رفتم.

وی افزود: همگی قبول داریم که اشتباه کردیم و دیگر دست به این کار نمی‌زنیم، ولی باور کنید اگر نیاز نداشتیم هیچ وقت دزدی نمی‌کردیم.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *