خروج قطار مسافربری مسیر زاهدان-تهران از ریل
خروج قطار مسافربری مسیر زاهدان-تهران از ریل

رئیس روابط عمومی اداره کل راه آهن جنوب شرق کشور( زاهدان) از خارج شدن دیزل یک قطار مسافربری با ۴۰۰ مسافر در مسیر زاهدان_ تهران خبر داد.

خبرگزاری برنا: امیری رئیس، روابط عمومی اداره کل راه آهن جنوب شرق کشور( زاهدان)، گفت: دیزل یک قطار مسافربری با ۴۰۰ مسافری در مسیر زاهدان به تهران در محدوده تونل‌های رودماهی شهرستان زاهدان بر اثر سیل از خط خارج شد.

او در تشریح آخرین جزییات از خروج دیزل قطار مسافر بری در مسیر زاهدان به تهران گفت: این حادثه بین ساعت ۹ تا ۱۰ صبح امروز به علت ریزش سنگ و ورود سیلاب در محل تردد قطار زاهدان – تهران رخ داد.

به علت آبگرفتگی در مسیر حرکت این قطار اجازه حرکت به آن داده نمی شود.

امیری افزود:در حال حاضر این قطار در محدوده تونل‌های منطقه رودماهی متوقف شده است و به دلیل جاری شدن شیل در آن منطقه به قطار اجازه حرکت داده نمی شود.

او افزود: در این حادثه هیچ گونه تلفات جانی گزارش نشده است.

حادثه قطار زاهدان تلفات نداشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هیچ تلفاتی از حادثه اتفاق افتاده برای قطار زاهدان تهران گزارش نشده است.

عباس ارجمندی افزود: کارشناسان در حال بررسی جزئیات هستند.

در این خصوص وزارت راه اطلاعیه داد:

با رفع نقص فنی قطار تهران – زاهدان به مسیر خود ادامه می دهد.

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به علت خروج یک بوژی لکوموتیو قطار مسافری تهران – زاهدان در بلاک کلات – شورو، هم اکنون مأموران فنی راه آهن در حال رفع مشکل هستند و این قطار دقایقی دیگر به سیر خود ادامه می دهد.