راز هولناک ۲ زن و ۶ مرد در باند مخوف کرج
راز هولناک ۲ زن و ۶ مرد در باند مخوف کرج

مرد زندانی با آزادی از پشت میله‌های سلول، هشت نوچه زن و مرد را دور هم جمع کرد و کرجی‌ها را به وحشت انداخت.

خراسان: مرد زندانی با آزادی از پشت میله‌های سلول، هشت نوچه زن و مرد را دور هم جمع کرد و کرجی‌ها را به وحشت انداخت.این مردان تبهکار با خودرو‌های سرقتی دست به سرقت از خانه‌ها در کرج می‌زدند.

سرقت‌های سریالی
چندی قبل ماموران پلیس کرج در جریان سرقت‌های سریالی خودرو‌های ماکسیما و زانتیا قرار گرفتند و تیمی از ماموران پلیس آگاهی استان البرز برای دستگیری عاملان این دزدی‌ها وارد عمل شدند.

چهره زنی دزدان
کارآگاهان در گام نخست به سراغ دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل‌های سرقت رفتند که خیلی زود تصویر یکی سارقان سابقه دار که تیر امسال از زندان آزاد شده بود به دست آمد.

تیم پلیسی پی بردند که در سرقت‌ها دو زن جوان نیز برای نقش پردازی و فریب پلیس حاضر بودند و سارق سابقه دار که محسن نام دارد، پس از آزادی نقشه این سرقت‌ها را به اجرا گذاشته است.

بدین ترتیب تجسس‌های پلیسی کلید زده شد و ردیابی‌ها برای دستگیری محسن ادامه داشت که ماموران در جریان چند سرقت خانه نیز قرار گرفتند و در بررسی‌های تخصصی سرنخی از دزدان به دست آمد که در آن محسن نیز نقش داشت.

کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات پی بردند که محسن و همدستانش پس از سرقت خودرو‌ها با همدستی دو مرد دیگر دست به دزدی از خانه‌ها می‌زنند.

بازداشت رئیس باند
کارآگاهان با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه محسن شدند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق حرفه‌ای به همراه یکی دیگر از همدستانش دستگیر شد و در همان بازجویی‌های ابتدایی به سرقت دو زانتیا، یک خودروی ماکسیما و دو پژو ۴۰۵ و دو خودروی پرشیا اعتراف کردند.

این اعترافات در حالی بود که تعداد خودرو‌های به سرقت رفته از سوی این باند بیشتر از این تعداد بود و دو سارق سابقه دار پس از تناقض گویی هایشان در بازجویی‌ها به سرقت بیش از ۲۰ خودرو اعتراف کردند.

بازداشت ۲ زن
ماموران در ادامه با اطلاعات به دست آمده و اقدامات پلیسی، دو زن را که در این باند حرفه‌ای فعالیت داشتند، در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

زن جوان که منیژه نام دارد در اعترافاتش گفت: من و دوستم همراه مردان به محل‌های سرقت می‌رفتیم تا کسی به ما شک نکند و در نقش یک خانواده دست به سرقت خودرو‌ها و خانه‌ها می‌زدیم و در این مدت فکر نمی‌کردم دستگیر شویم، چون ما فقط همراه آن‌ها بودیم و کار دیگری نمی‌کردیم.

وی افزود: دو مرد دیگر در این سرقت‌ها حضور داشتند که بیشتر در زمان سرقت خانه‌ها همراه ما بودند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات پی بردند که محسن با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است و پس از آن با سه تن ازهمدستان قدیمی اش این باند را تشکیل داده اند که در ابتدا دست به سرقت خودرو‌ها می‌زدند و در ادامه با عضویت دو سارق دیگر که بیشتر در کار سرقت خانه بودند، این باند را بزرگ‌تر کرده اند.

محسن در اعترافاتش ادعا کرد که دو مرد نیز وسایل سرقتی آن‌ها را از ما می‌خریدند و در کل یک باند هشت نفره تشکیل داده بودم و قصد داشتم در مدت زمان آزادی، پول خوبی به دست بیاورم تا رضایت شاکیان پرونده ام را بگیرم که دوباره دستگیر شدم. بنا به این گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری دو مالخر و دو سارق دیگر این باند که با اطلاع از دستگیری همدستانشان فراری شدند، در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفته است.