مدیر مدرسه با همکاری دانش‌آموزان دختر جوان را در پشت بام مدرسه به آتش کشید
مدیر مدرسه با همکاری دانش‌آموزان دختر جوان را در پشت بام مدرسه به آتش کشید

مدیر مدرسه و ۱۵ مهاجمی که چندی پیش دختر ۱۹ ساله را در مدرسه مورد تجاوز قرار داده و به قتل رساندند از سوی دادگاه به اعدام محکوم شدند.

رکنا: در پی اعتراضاتی که مردم بنگلادش برای محاکمه مدیر مدرسه‌ای که چندی پیش دختر ۱۹ ساله را مورد تجاوز قرار داده بود و موجب مرگ او شد دولت بنگلادش وارد ماجرا شد.

رسانه‌های خارجی در خصوص این تظاهرات اعلام کردند که دختر ۱۹ ساله، نصرت جهان رفیع که به‌خاطر گزارش کردن آزار و اذیت جنسی مدیر مدرسه‌اش به پلیس تحت فشار قرار گرفته بود تا از شکایت خود صرف نظر کند، در ماه آوریل امسال در پشت بام مدرسه‌اش به آتش کشیده شد و درگذشت و در پی این اتفاق هولناک نخست وزیر این کشور، در دیدار با خانواده مقتول وعده داده بود که این ماجرا را پیگیری خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نصرت در روز قتل به پشت بام مدرسه برده شده و مهاجمان از او خواسته بودند که شکایتش را پس بگیرد و وقتی با مخالفت او با این درخواست مواجه شدند به روی وی نفت ریختند و او را آتش زدند.

گفتنی است که پس از وقوع این حادثه پلیس اعلام کرد که دست‌کم پنج نفر از متهمان از جمله سه نفر از همکلاسی‌های این دختر با روسری قبل از به آتش کشیدنش، دست و پای او را بسته بودند و پس از دستگیری اعتراف کردند که این نقشه را از قبل طراحی کرده بودند تا خودکشی جلوه داده شود، اما نقشه زمانی خنثی شد که با سوختن روسری که دست و پای نصرت با آن بسته شده بود، او رها شد و توانست در حالی که در آتش می‌سوخت از پشت بام به طبقه پایین برود.

همچنین پس از دستگیری و اعترافات اولیه مشخص شد که مدیر مدرسه با همدستی مهاجمان قربانی را تحت فشار قرار داده تا از شکایت خود صرف نظر کند و چندی قبل از حادثه قربانی با انتشار ویدیو در فضای مجازی اعلام کرد که مورد تجاوز و دست درازی مدیر مدرسه قرار گرفته و از حق خود دفاع خواهد کرد.

دادستان بنگلادش پس از بررسی پرونده و گزارشات پلیس و مردم پس از دستگیری مدیر مدرسه و ۱۵ مهاجم دیگر آن‌ها را به اعدام محکوم کرد و پس صادر شدن حکم اعلام کرد: رای دادگاه نشان داد هیچ قتلی در بنگلادش بدون مجازات نمی‌ماند.