قتل جوان ورامینی با چاقویی که تا جمجمه‌اش فرو رفته بود!
قتل جوان ورامینی با چاقویی که تا جمجمه‌اش فرو رفته بود!

پسر جوان در اقدامی وحشتناک با ضربه چاقو جمجمه دوستش را شکافت و او را کشت. این جوان در جلسه دادگاه اصرار بر بی‌گناهی کرد.

رکنا: عصر بیستم آذر ۹۷ وقوع درگیری جمعی در یکی از خیابان‌های ورامین به پلیس اعلام شد. ماموران وقتی به محل درگیری رفتند با افشین ۲۷ ساله رو به رو شدند که نیمه جان بود و چاقو جمجمه اش را شکافته بود.

افشین با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد، اما پزشکان مرگ مغزی وی را تایید کردند. به این ترتیب با رضایت خانواده افشین اعضای بدن او به چند بیمار نیازمند اهدا شد. پدر و مادر افشین از عامل جنایت شکایت کردند. پس از اعلام شکایت پسر ۲۵ ساله‌ای به نام امیر ردیابی و بازداشت شد.

امیر به قتل اعتراف کرد و گفت: افشین را از قبل می‌شناختم. من به همراه یکی از دوستانم به نام مهران در حال عبور از خیابان بودیم که افشین و چند نفر از دوستانش سد راهمان شدند. آن‌ها می‌خواستند مهران را بدزدند و در بیابان‌های ورامین او را آزار دهند. به همین دلیل مانع آن‌ها شدم. وقتی درگیری میان ما شدت گرفت من برای ترساندن افشین و دوستانش چاقو کشیدم و یک ضربه به سمت افشین پرتاب کردم، اما چاقو ناخواسته در جمجمه افشین فرو رفت.

در دادگاه

به دنبال اظهارات این مرد و بازسازی صحنه جرم وی دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی روبه روی قضات ایستادند و برای امیر حکم قصاص خواستند.

مادر قربانی در حالی که اشک می‌ریخت گفت: من با رضایت اعضای بدن فرزندم را اهدا کردم، اما نمی‌توانم از خون پسرم گذشت کنم. به همین دلیل برای امیر حکم قصاص می‌خواهم.

وقتی متهم روبه روی قضات ایستاد جرمش را انکار کرد و گفت: من قبول دارم در درگیری دسته جمعی حضور داشتم و چاقو کشیدم، اما ضربه‌ای به مقتول نزدم و نمی‌دانم چه کسی او را کشته است. من قبلا تحت فشار روحی درپلیس آگاهی به قتل اعتراف کرده بودم.

بنابر این گزارش؛ در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.