تصاحب خانه پیر زنی تنها در زعفرانیه توسط پیک رستوران
تصاحب خانه پیر زنی تنها در زعفرانیه توسط پیک رستوران

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پیک رستورانی خبر داد که با جعل وکالت نامه قصد تصاحب یک خانه ویلایی پیر زنی تنها در زعفرانیه را داشت.

خبرگزاری میزان: سرهنگ کارآگاه “قاسم دستخال” گفت: سوم آذرماه سال جاری یکی از شهروندان با تماس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد یک مرد جوان در حال بریدن قفل یک خانه ویلایی می‌باشد؛ بلافاصله ماموران کلانتری ۱۰۱ تجریش در محل حاضر شدند و به بررسی موضوع پرداختند.

وی عنوان کرد: مرد جوان که در حال بریدن قفل درب منزل بود، خود را کیوان ۲۸ ساله معرفی می‌کند و به ماموران اعلام می‌کند خانه متعلق به مادرش است و چندسالی است که رهایش کرده اند و حالا برای بازسازی آن آمده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: این مرد جوان که هیچ سند و مدرکی دال بر مالکیت خانه اعیانی نداشتند، هر به ظن سرقت منزل به کلانتری منتقل و پس از تشکیل پرونده اولیه برای بررسی تخصصی تحویل پایگاه یکم شد.

دستخال در ادامه افزود: کیوان با حضور در آگاهی خود را مالک ویلا معرفی کرد و در همین هنگام خواهر کیوان به نام سوسن ۳۵ ساله به پایگاه یکم مراجعه و با یک برگ وکالت قطعی عنوان کرد، منزل متعلق به مادرش است. کارآگاهان با مشاهده وکالت نامه ارائه شده توسط سوسن متوجه شدند که وکالت نامه جعلی می‌باشد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تصریح کرد: در گام بعدی سر دفتر دفترخانه‌ای که مهر آن در ذیل سند جعلی وجود داشت به پایگاه یکم دعوت شد، سر دفتر مشاهده و بررسی سند گفت: این وکالت نامه برای خودرو تنظیم شده است و متهمان سند رسمی را دستکاری و جعل کرده اند.

این مقام پلیسی ابراز داشت: سوسن و کیوان مجددا مورد بازجویی قرار گرفتند، این بار کیوان لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: چندسالی پیک غذای رستوران بودم و برای مالک خانه که پیرزنی ۹۰ ساله بود و به تنهایی زندگی می‌کرد غذا می‌بردم، چون رفت و آمدم در آن خانه زیاد بود، پیرزن به من اعتماد پیدا کرده بود به طوری که کار‌های او را با موتور شخصی ام انجام می‌دادم.

دستخال گفت: متهم در ادمه اظهار داشت: روزی پیر زن با من تماس گرفت و برای انجام کاری گفت که به منزلش بروم وقتی به منزل او رفتم به من گفت که این خانه برای بستگانش است و به او ارث رسیده و حالا، چون مدارک خانه را برای جابجایی سند به صورت کامل ندارد از من خواست تا برایش کار‌های نقل و انتقال سند را انجام دهم و او هم درعوض ۲ دانگ خانه را به نام من بزند.

من با گرفتن اسناد و مدارک به خانه آمدم و در این فکر بودم که پیرزن سن بالایی دارد و نهایت چند وقت دیگر فوت می‌کند، پس به جای ۲ دانگ کل خانه را صاحب می‌شوم. در همین هنگام به یاد دوستم به نام امیر ۶۵ ساله افتادم که در پاتوقی که برای مصرف شیشه جمع می‌شدیم با او آشنا شده بودم و می‌دانستم سابقه دار است و در زمینه جعل سند فعالیت می‌کند. با مراجعه به او مدارک را نشانش دادم و او هم در قبال گرفتن ۲ میلیون تومان پذیرفت که برایم وکالت نامه جعلی درست کند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با اظهارات کیوان دستگیری امیر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در نهایت با انجام یک رشته اقدامات پلیسی مخفیگاه امیر در خیابان ستارخان شناسایی و در یک عملیات ضربتی جاعل سند نیز در روز یکشنبه هفدهم آذرماه دستگیر شد.

وی با بیان اینکه پس از انتقال جاعل به پایگاه یکم، وی نیز به جرم جعل وکالت نامه خانه ویلایی اعتراف کرد، گفت: با توجه به غیبت پیرزن صاحب خانه، متهمان برابر دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۱ تهران برای کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم قرار دارند.